Vítejte
Zadali jste nesprávný nebo chybějící údaj

Pro vstup na tyto stránky musíte být starší než 18 let. Zadejte prosím rok svého narození a zemi pobytu.
 

Někteří lidé narozeni v tomto roce ještě nemusí být starší 18 let. Doplňte prosím den a měsíc svého narození.

Tyto stránky používají cookies za účelem zkvalitňování služeb a analýzy návštěvnosti. Uvedením svého věku souhlasíte s užíváním cookies podle zásad uvedených v našich Podmínkách užití stránek.
 

Buštěhrad kope za fotbal s Gambrinusem

Stál tu jeden z největších hradů středověkých Čech, později tady panovala mocná hrabata, knížata, Habsburkové zde měli svoje císařské sýpky. Přespal tady i zimní král Fridrich Falcký, než ho nedaleká Bílá Hora historicky znemožnila. Jen fotbal v Buštěhradu, malém městě položeném v sousedství Lidic, ale i mýtické zříceniny hradu Okoř, v posledních letech trochu tápal. Těm časům odzvonilo, místní SK na jaře postoupil do okresního přeboru a ani tam nehodlá hrát partituru druhého houslaře.

Buštěhrad už nejsou jenom místní, město se rozrostlo o spoustu krásných nových domků. Právě jeden z nových obyvatel, Ondřej Křišťan, má velký podíl na vzepjetí místního fotbalového klubu. A protože se přistěhoval z Plzně, bylo tak trochu na místě, že se místní dali dohromady s plzeňským pivem, přesněji Gambrinusem. Zapojil se do jeho soutěží pro fotbalisty a úspěšně. Už si tak mohl zahrát modelové utkání proti prvnímu týmu prvoligových Teplic, zatrénoval si s Duklou a nově ho čeká zápas v Jablonci. Kluci z okresního přeboru si zakopou proti účastníkovi Evropské ligy!

„K projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal jsem se dostal přes známého v Plzni. Před třemi roky jsme se registrovali a chytilo nás to,“ vybavuje si začátky Ondřej Křišťan.

Buštěhrad je úspěšný v obou kategoriích projektové soutěže, tzn. v pivní a sportovní části. Pivní režim na hřišti plní hlavně perfektní fanoušci, sportovní výsledky měl tým ve třetí třídě téměř dokonalé. „Tam bude těžké udržet laťku vysoko, ale přivedli jsme pět nových hráčů, kteří mají k Buštěhradu vztah, takže určitě nenaruší bezvadnou partu, která se tady dala dohromady. A věřím, že se zase budeme pohybovat v horní polovině tabulky,“ ukazuje Ondřej Křišťan důvěru v tým.

A jak si mužstvo dosavadní zajímavé akce s Gambrinusem užívalo? Na zápas s Jabloncem se teprve těší, musí počkat, jak dopadnou Severočeši v Evropské lize.

Něco už ale prožil! Pořádné „tóčo“ to bylo v Teplicích, kde domácí hvězdy kluky od Kladna vyprovodily debaklem 11:1. „I tak jsme si to užili. V první půli jsme nasadili naše nejlepší hráče a na fotbal se docela dalo koukat, bylo to jen 3:0. Horší to bylo po přestávce, ale Teplickým musím poděkovat, že nás vyloženě nechali vstřelit aspoň jeden čestný gól,“ usmívá se Křišťan.

Zážitkem byl i trénink s realizačním týmem pražské fotbalové Dukly, kteří za hráči přicestovali na domácí hřiště do Buštěhradu. O buštěhradskou partu bylo skvěle postaráno kustody, kondiční trenér pak drsnou půlhodinovkou i těm fyzicky zdatnějším ukázal, že zase tak fyzicky zdatní nejsou. Trénink s míčem pak vedl jeden z nejúspěšnějších kladenských fotbalových odchovanců Pavel Drsek, dnes už hlavní kouč Dukly.

A propos, Duklu v její největší slávě miloval i jeden z nejslavnějších někdejších obyvatel Buštěhradu, spisovatel Ota Pavel. Jeho nesmrtelnou sbírku Plná bedna šampaňského si místní fotbalisté aktuálně přeměnili Na plnou basu piva. Génia české sportovní žurnalistiky by to určitě neurazilo.

Dobré pivo k fotbalu na nejnižší úrovni prostě patří a v Buštěhradu dávají přednost jedině Gambrinusu.

https://youtu.be/V4YMx0XYtGs

Ostatní Příběhy klubu