Vítejte
Zadali jste nesprávný nebo chybějící údaj

Pro vstup na tyto stránky musíte být starší než 18 let. Zadejte prosím rok svého narození a zemi pobytu.
 

Někteří lidé narozeni v tomto roce ještě nemusí být starší 18 let. Doplňte prosím den a měsíc svého narození.

Tyto stránky používají cookies za účelem zkvalitňování služeb a analýzy návštěvnosti. Uvedením svého věku souhlasíte s užíváním cookies podle zásad uvedených v našich Podmínkách užití stránek.
 

Slovan Černý Dub kope a pije za fotbal!

Pohyblivý a také řízný fotbalový obránce Patrik Hošna kope za Slovan Černý Dub, klub z Českobudějovicka, který je součástí projektu Kopeme za fotbal.

„Náš klub kope za fotbal rád,“ usmívá se mladík, který nikdy nepokazí žádnou legraci. „Večer po zápase se jde na pivo, to je jasná věc,“ popisuje, co hráče drží pohromadě. „Na dokopné jsme měli díky projektu sud piva, pořádně jsme u Gambrinusu rozebrali celou sezonu.“ Kdo vypil nejvíc piv? „To vám radši neřeknu,“ nechává Patrik Hošna interní informaci v šatně klubu.

Hřiště Černého Dubu je v Homolích, kde klub hraje zápasy českobudějovické III. třídy, „B“ tým pak zápasy IV. třídy. Patrik Hošna se kromě svého tréninku věnuje také přípravě mládeže. Benjamínkům trpělivě ukazuje, jak a kam mají střílet, komu a kdy mají přihrát. Oni si zase mohou jeho kopací techniku prohlédnout přímo při zápase. Zodpovědně plní povinnosti pravého obránce. „Loni jsme v tabulce skončili na čtvrtém místě, letos bychom chtěli být ještě lepší, v soutěži jsou ale kvalitní týmy,“ dokumentuje, že má dokonalý přehled i o svých protivnících. „V soutěži se mezi sebou známe,“ přikyvuje.

Kádr Černého Dubu tvoří šikovní fotbalisté. „Někteří jsou z Homol, hlavně ze starých, hrají tu kluci z Korosek a z Černého Dubu,“ popisuje bek, který dojíždí z nedalekého Boršova. Po zápase, hlavně po vítězném, dohrávají fotbalisté z „Blek Dabu“, jak jim v okrese někdy z legrace říkají, duely u pěnivého moku. „Vyrážíme na pivo i s dívkami,“ dokumentuje, že přítelkyně a manželky doma rozhodně nezůstávají. Fandí a drží s týmem partu. Dříve byl snem Patrika Hošny přátelský zápas proti prvoligovému týmu, teď se jejich cíle soustředí na nové ceny, které jsou od nového ročníku v projektu připraveny.

Černému Dubu držíme palce, stejně jako i ostatním týmům, aby se jim sny díky Kopeme za fotbal plnily.

Ostatní Příběhy klubu