Vítejte
Zadali jste nesprávný nebo chybějící údaj

Pro vstup na tyto stránky musíte být starší než 18 let. Zadejte prosím rok svého narození a zemi pobytu.
 

Někteří lidé narozeni v tomto roce ještě nemusí být starší 18 let. Doplňte prosím den a měsíc svého narození.

Tyto stránky používají cookies za účelem zkvalitňování služeb a analýzy návštěvnosti. Uvedením svého věku souhlasíte s užíváním cookies podle zásad uvedených v našich Podmínkách užití stránek.
 

TJ Sokol Kozolupy žijí svůj fotbalový sen

Kozolupy, vesnice o tisíci obyvatelích v okresu Plzeň-sever, se 6.9.2018 stala ostře sledovaným místem všech fotbalových fanoušků z regionu – na zelený pažit Sokola dorazilo mužstvo FC Viktoria Plzeň, účastníka letošní Ligy mistrů a několikanásobného mistra české nejvyšší fotbalové soutěže. Jak se tento souboj zrodil? „Že můžeme tuto jedinečnou akci absolvovat, navíc v domácím prostředí, vděčíme projektu Gambrinus Kopeme za fotbal,“ říká zástupce týmu v projektu a trenér mládeže TJ Sokol Kozolupy, Václav Ptáček, který zároveň přidává detaily dokreslující historické pozadí působení klubu v projektu. „V projektu Gambrinus Kopeme za fotbal působíme už od jeho vzniku – spolupráci jsme navázali před více než sedmi lety, již před sezónou 2010/2011. Tehdy se nově vstupujícím klubům do projektu podařilo získat sadu dresů pro celý mančaft zcela zdarma, ani my jsme touto skvělou nabídkou nemohli pohrdnout. Postupem času jsme začali objevovat další a další výhody, který tento projekt poskytuje, a zcela jsme mu propadli,“ dodává s úsměvem.

Klubový kronikář, který se stará o záznam podstatných milníků klubu i detailech z každé mistrovské sezóny, má celou jednu knihu vyhrazenou právě na akce plynoucí z úspěšné účasti kozolupského Sokola v Kopeme za fotbal. Každý, kdo knihu otevře, se tak může dočíst o nespočtu akcí a zážitků, které místní amatérští fotbalisté absolvovali. Namátkou se můžeme zmínit o přátelském zápase proti SK Slavia Praha, návštěvách profesionálních trenérských štábů Dynama České Budějovice, Bohemians Praha 1905 či 1. FK Příbram – Ti všichni zavítali na kozolupský trávník, aby amatérům zprostředkovali ukázkový trénink profesionálních fotbalistů. Jelikož jsou Kozolupy hned za hranicí města Plzně a drtivá většina místních Viktorku Plzeň podporuje, činovníci klubu si právě ji rádi vybírají na společné projektové akce – trenér Pavel Vrba již Sokol několikrát trénoval, v přátelském utkání se obě mužstva potkala již potřetí.

„Rád bych se také zmínil o finanční podpoře, která z projektu Kopeme za fotbal plyne,“ říká Václav Ptáček. „Dostali jsme příspěvek na osvětlení hrací plochy, také na techniku pro její údržbu, několikrát jsme měli hrazenou klubovou oslavu či sportovní pomůcky. Ročně si v projektu přijdeme na ceny, které svou hodnotou odpovídají částce přibližně 25 % rozpočtu klubu, což je pro nás velkou finanční vzpruhou.“

Projekt Gambrinus Kopeme za fotbal je v regionu velmi rozšířen, právě z něj je jádro působících klubů, a to i díky blízkosti a oblíbenosti plzeňského Gambrinusu. Jejich obliba se projevila i včera při přátelském utkání Sokola Kozolupy a Viktorie Plzeň – areál praskal ve švech, sudy se nestačily narážet a přátelská atmosféra u jak ze hřiště, tak z jeho okolí, doslova tryskala.

„Prohra 17:3 nás vůbec netrápí – chtěli jsme si zápas hlavně užít a přivést do ochozů hodně diváků, kteří zde stráví odpoledne v krásném počasí. To vše se povedlo!“ uzavírá Václav Ptáček.

https://youtu.be/tKGH36dJl8U

Ostatní Příběhy klubu