Vítejte
Zadali jste nesprávný nebo chybějící údaj

Pro vstup na tyto stránky musíte být starší než 18 let. Zadejte prosím rok svého narození a zemi pobytu.
 

Někteří lidé narozeni v tomto roce ještě nemusí být starší 18 let. Doplňte prosím den a měsíc svého narození.

Tyto stránky používají cookies za účelem zkvalitňování služeb a analýzy návštěvnosti. Uvedením svého věku souhlasíte s užíváním cookies podle zásad uvedených v našich Podmínkách užití stránek.
 

I v kraji Davida Lafaty se kope za fotbal, potvrzuje to TJ Sokol Lipí

Fotbalisté z klubu v Lipí hrají na Českobudějovicku třetí třídu a po podzimní části přezimují na třetí příčce. Kdyby to vyšlo, vůbec by se nebránili postupu do okresního přeboru.

"Kádr máme stabilizovaný, jeho kvalita je slušná," říká bez sebemenšího zaváhání čestný předseda klubu Stanislav Kučera. "Do jara půjdeme s tím, že chceme uhrát co nejvíce bodů, když to bude stačit na postup, budeme rádi."

Proč se fotbalisté z Lipí zapojili do projektu Kopeme za fotbal? "Máme tady dobrou partu, hrací dny domácích zápasů jsou neděle od patnácti hodin, s fanoušky pak všichni chodíme hromadně na pivo," naznačuje Kysela jeden z možných důvodů.

A protože na pivo by se v dobrých fotbalových partách mělo chodit, má hospoda v Lipí často otevřeno. "Ne vždy, ale po trénincích a zápasech ano," přikyvují fotbalisté Sokola Lipí.

Stanislav Kysela docela rád vzpomíná na jednu z akcí, v rámci níž se na jejich tréninku objevili trenéři českobudějovického Dynama. "Nedaleko od nás, v Lubném, bydlí David Lafata, už se tu objevil i na našem tréninku, třeba ještě někdy dorazí", usmívá se čestný předseda.

Sokol Lipí není založen jen na domácích fotbalistech. "To by nešlo, to bychom nedali dohromady. Vidíme to třeba zrovna v Dubném, kde se musely kluby spojovat, fotbalistů je málo. Jezdí k nám třeba kluci z Budějovic. Někdo přišel ze sálovky, někdo přivedl kamarády, dali jsme to dohromady," potvrzuje Stanislav Kysela.

A jelikož jsou v Lipí podnikaví a i díky projektu Kopeme za fotbal využívají vícero možností, jak obdržet finanční podporu, mohou se hráči těšit z velmi slušného fotbalového areálu. "Hřiště je dobré, máme nové střídačky!" uzavírá vedoucí Sokola Lipí.

Uvidíme, jak se klubu bude dařit v budoucnu, každopádně přejeme hodně štěstí!

Ostatní Příběhy klubu