Vítejte
Zadali jste nesprávný nebo chybějící údaj

Pro vstup na tyto stránky musíte být starší než 18 let. Zadejte prosím rok svého narození a zemi pobytu.
 

Někteří lidé narozeni v tomto roce ještě nemusí být starší 18 let. Doplňte prosím den a měsíc svého narození.

Tyto stránky používají cookies za účelem zkvalitňování služeb a analýzy návštěvnosti. Uvedením svého věku souhlasíte s užíváním cookies podle zásad uvedených v našich Podmínkách užití stránek.
 

Fungování projektu? Krásné Loučky jsou spokojeny!

V projektu Kopeme za fotbal jsou poměrně krátce, přesto si účast v něm už pochvalují. Fotbalisté TJ Krásné Loučky směle vyhlíží do budoucna.

Důvod angažovat se v projektu byl jednoduchý.

„Zapojili jsme se do toho v roce 2018, kdy byla masivnější kampaň, a začali jsme se o to zajímat s tím, že máme svou hospodu, kde chodíme po zápase na pivo a čepuje se tam Gambrinus. Proto jsme si říkali, že bychom to mohli vyzkoušet, přihlásili jsme se tam,“ odhalil vedoucí A-mužstva Miroslav Pella s tím, že program klubu poskytl i benefity jako dresy či sud piva.

„K tomu je tam i dlouhodobá soutěž, do které se zapojujeme. Myslím si, že zatím to funguje bezvadně. Co bylo slíbeno a dohodnuto, platilo, takže jsme spokojeni,“ dodal Pella.

Jiný celek z kraje – Kovohutě Břidličná – si před časem zahrál proti tehdy prvoligové Jihlavě. Tak daleko v Krásných Loučkách ještě nejsou.

„Zatím jsme tam čerstvě. Za podzimní část jsme ale vyhráli zájezd na fotbalovou ligu, konkrétně na zápas SK Slavia Praha vs. FC Baník Ostrava. Celkově jsme ale teď na umístění, které by nám zaručovalo tréninkovou jednotku s elitním českým koučem, což by bylo pro hráče velmi prospěšné. Ještě uvidíme, na co nám nakonec budou body stačit,“ popisoval v průběhu jara Pella.

Nakonec amatérský oddíl za svou aktivitu získal finanční příspěvek 10 tisíc korun k investici do klubového zázemí. Jak je vidět z přiloženého obrázku, příspěvek klub využil ke stavbě posezení ve svém areálu.

Klub z městské části Krnova se dlouhodobě profiloval jako okresní, v posledních sedmi letech ale prožívá zřejmě své nejslavnější období v historii, která se píše od roku 1946, a dokonce se dostal do I.A třídy. Z ní však v minulém ročníku spadl.

„Snažíme se pracovat hlavně s mládeží, i když víme, že je to dnes složité. Hlavně na vesnicích nebo malých městských částech. Daří se nám ale mládežnické kategorie slušně naplňovat, jen bohužel nemáme dorost,“ prozradil.

Drtivou část A-týmu tvoří hráči, kteří mají zkušenosti i z divize či krajského přeboru. „Hodně jsme ovlivněni Krnovem. Spousta fotbalistů, kteří už neměli výkonnost, nebo nechtěli absolvovat tréninkové dávky na úrovni divize či krajského přeboru, tak zamířila k nám,“ přiznal Miroslav Pella.

„Jsme ale rádi, že dnes to nejsou jen třicátníci, ale zájem tady hrát mají i mladší kluci, kteří jsou tu na rozehrání nebo v případě, že zatím jejich výkonnost není na krajský přebor. Máme asi sedm kluků ve věku dvaceti až pětadvaceti let, což je pro nás jako klub velmi důležité,“ doplnil na závěr vedoucí mužstva.

Ostatní Příběhy klubu