Vítejte
Zadali jste nesprávný nebo chybějící údaj

Pro vstup na tyto stránky musíte být starší než 18 let. Zadejte prosím rok svého narození a zemi pobytu.
 

Někteří lidé narozeni v tomto roce ještě nemusí být starší 18 let. Doplňte prosím den a měsíc svého narození.

Tyto stránky používají cookies za účelem zkvalitňování služeb a analýzy návštěvnosti. Uvedením svého věku souhlasíte s užíváním cookies podle zásad uvedených v našich Podmínkách užití stránek.
 

SK Chrast: Účast v projektu Kopeme za fotbal nás moc těší

Projekt plzeňského pivovaru Kopeme za fotbal slaví v této sezoně desetileté jubileum. A na nedostatek členů si rozhodně nemůže stěžovat. Každoročně se do něho přihlásí noví zájemci. Jedním z nich byl také SK Chrast, v tu dobu účastník třetí třídy Chrudimsko.

„Do projektu jsme se zapojili začátkem října 2018. Dozvěděli jsme se o něm hlavně od ostatních týmů z blízkého okolí. Líbí se nám, že se dá vyhrát spousta fotbalových ale i nefotbalových věcí. V dnešní době vesnické týmy nedostávají tolik odměn,“ vysvětluje Michael Šprongl, člen výboru.

A chrastečtí fotbalisté čapli šanci za pačesy. V první své sezoně skončili celkově na čtrnáctém místě. Jako nejlepší z okresu a druzí v celých východních Čechách. Však se také mohou za svou píli těšit na tréninkovou jednotku s elitním koučem.

„Moc nás těší, že jsme skončili na místě kdy se za námi zastaví nějaký velice kvalitní trenér. Bude to obrovská reklama pro náš fotbal,“ pochvaluje si člověk, který je v klubu zodpovědný za projekt Gambrinusu.

Týmy, které se staly součástí velké rodiny soutěží na dvou frontách: sportovní a pivní. V první oblasti neměla Chrast žádné problémy. Ovládla totiž třetí třídu a postoupila do okresního přeboru.

"Vítězili jsme a dávali dost branek. Produktivitu jsme ale museli přenést i do pivní části. Nebylo jednoduché držet krok s týmy na špičce, ale kluci se kousli,“ směje se.

„Projekt nám sedí po všech stránkách. Každá tréninková pomůcka se nám určitě hodí stejně tak super jsou pivní odměny. V těchto soutěžích přeci hrajeme pro radost a to pivko k fotbalu prostě patří.

Do další sezony půjdeme s další chutí získat nové ceny a popřípadě i nějaké peníze na renovaci našeho fotbalového stánku,“ hodnotí celorepublikový projekt Michael Šprongl.

Ostatní Příběhy klubu